Kalendarz imprez 23

Za nami IV runda BLŻ. Cztery zespoły z awansem do złotego finału.

poniedziałek, 9 września 2019

Za nami IV runda BLŻ. Cztery zespoły z awansem do złotego finału.

Pierwszy weekend września zapowiadał się bardzo kapryśnie pod względem wiatru i pogody. Prognozy wskazywały minimalny wiatr i ciągły deszcz. Jednak już nie pierwszy raz okazało się, że dla Biznes Ligi aura jest sprzyjająca.

Minimalny deszcz spotkał tylko załogi grupy drugiej podczas sobotniego treningu. W czasie niedzielnych regat było już wszystko idealnie. Wiatr od 7 do 15 węzłów ze stałego kierunku pozwolił na rozegranie kompletu wyścigów.

W grupie pierwszej najlepiej i najrówniej żeglowała załoga firmy ATENA, która wygrała drugie z rzędu regaty. Tylko o punkt słabszy okazał się zespół OLIVIA BUSINESS CENTRE, który zaliczył fatalny początek dnia zajmując odpowiednio piąte i czwarte miejsce i mimo wygrania ostatnich trzech wyścigów nie zdołali oni dogonić swoich największych rywali. Mimo to w łącznej klasyfikacji grupy I OBC utrzymało pozycję lidera, ale strata ATENY wynosi już tylko jeden punkt. Bardzo ważna była również rywalizacja o trzecie miejsce pomiędzy zespołami EUROCAST i EPAM. Załogi te walczą między sobą o awans do złotego finału, gdyż tylko trzy najlepsze zespoły z każdej grupy awansują do złotego finału Ligi. W ten weekend lepsza okazała się załoga Eurocast dzięki czemu oba teamy zrównały się punktami w klasyfikacji generalnej i walka w ostatniej rundzie eliminacyjnej będzie naprawdę na noże.  Piątek miejsce zajęli debiutanci z SIMPLY CAR, którzy dwoili się i troili, aby dogonić przeciwników, ale udało się to tylko w jednym wyścigu. Na szczęście uśmiech na twarzach załogi były obecne niezależnie od wyniku.

Wyniki BLŻ 2019 – Runda IV – Grupa I

 1. Atena
 2. Olivia Business Centre
 3. Eurocast
 4. Epam
 5. Simply Car
 6. Erplast – DNC
 7. Przyjaciele GSC II - DNC

 

W drugiej grupie pierwsze miejsce od początku rywalizacji utrzymuje firma SOSNOWSKI. Nie inaczej było w rundzie IV, w której załoga wygrała wszystkie wyścigi. Ilość godzin spędzonych na wodzie w stosunku do innych zespołów jest ogromna, dlatego też na tym etapie rodzinna załoga Sosnowskich nie ma sobie równych. Ciekawie za to jest za ich plecami, gdyż o pozostałe dwa miejsca premiowane awansem walczą trzy zespoły. W minionej rundzie bardzo równo i pewnie żeglowała załoga APTEKI GEMINI zajmując drugie miejsce, dzięki czemu na jedne regaty przed końcem eliminacji zapewniła sobie udział w złotym finale. Trzecie miejsce zajęła firma STOGDA, dzięki czemu w klasyfikacji generalnej  wyprzedziła o jeden punkt zespół BUD-INVEST stawiając się w uprzywilejowanej pozycji przed następnymi regatami. Piąte miejsce zajęła firma EURO CONSULTING, dla której był to debiut w Biznes Lidze. Załoga przyznała, że regaty nie poszły po jej myśli i że zapłaciła „frycowe”, ale zapowiada ostrą walkę podczas V rundy.

Wyniki BLŻ 2019 – Runda IV – Grupa II

 1. Sosnowski
 2. Apteki Gemini
 3. Sto-Gda
 4. Bud-Invest
 5. Euro Consulting
 6. W Ślizgu! – DNC
 7. Przyjaciele GSC I - DNC

 

Po czterech rundach Ligi, cztery zespoły zapewniły sobie awans do złotego finału: Olivia Business Centre, Atena, Sosnowski i Apteki Gemini. Walka o dwa pozostałe miejsca rozegra się między załogami Eurocast i Epam w grupie pierwszej oraz StoGda i Bud-Invest w grupie II

Klasyfikacja po IV rundach

Grupa I

 1. Olivia Business Centre – pkt. 20
 2. Atena – pkt. 19
 3. Eurocast – pkt. 13
 4. Epam – pkt. 13
 5. Simply Car – pkt. 6
 6. Przyjaciele GSC I – pkt. 0
 7. Erplast – DNC

Grupa II

 1. Sosnowski – pkt. 29
 2. Apteki Gemini – pkt. 18
 3. Sto-Gda – pkt. 13
 4. Bud-Invest – pkt. 12
 5. W Ślizgu! – pkt. 6
 6. Euro Consulting – pkt. 2
 7. Przyjaciele GSC I - DNC

 

Partnerami Głównymi projektu są Olivia Business Centre oraz EPAM, Partnerami są: GlobeSailor, D.A.D Sportswear, STBU Brokerzy Ubezpieczeniowi, Sanhaus Apartments Promarina Sopot, Kąpielisko Morskie Sopot, Henkel,&Co Polska, Freixenet oraz  Magazyn W Ślizgu!, Prestiż Magazyn Trójmiejski.

Szczegóły projektu można znaleźć na www.biznesligazeglarska.pl , a bieżące relacje, zdjęcia i video z regat można znaleźć na profilu facebook: https://www.facebook.com/gscyachting

GSC Yachting Yachting Clinic Yacht Club Sopot