Kalendarz imprez 23

VII edycja Biznes Ligi Żeglarskiej rusza w Sopocie.

piątek, 1 czerwca 2018

W najbliższy weekend, 02-03 czerwca, nowy sezon żeglarski w Sopocie rozpoczyna Biznes Liga Żeglarska. Na liście startowej jedenaście załóg, przedstawicieli rozmaitych biznesów. W tym roku głównymi partnerami Ligi po raz kolejny zostały Olivia Business Centre oraz Galeria Handlowa Klif Gdynia.

Po raz pierwszy w tym roku przedstawiciele świata biznesu będą się ścigać wokół mola na regatowych Delphia 24. W najbliższej edycji oprócz stałych bywalców ligi, pojawią się też debiutanci, m.in. firmy EPAM czy Sunreef Yachts. W sumie 11 zespołów co dwa tygodnie w czerwcu oraz wrześniu będzie rywalizować na sopockim akwenie. Nad załogami będą czuwać profesjonalni żeglarze. Od tego roku organizatorzy z GSC Yachting zmieniają format przeprowadzając jedną edycję przez cały sezon w miejsce dotychczasowych dwóch.

- To kolejny sezon Biznes Ligi Żeglarskiej i kolejne wyzwania. Cieszy nas niezmiernie, że w grze pojawiają się nowe zespoły. Z roku na rok utwierdzamy się w przekonaniu, że żeglarstwo jest znakomitą platformą promocyjną dla firm, które tak naprawdę nic wspólnego z żeglarstwem nie mają. To jest właśnie założenie BLŻ, żeby umożliwić uczestniczącym firmom nawiązywanie nowych kontaktów, wzmacnianie relacji biznesowych czy budowanie atmosfery pracy zespołowej – podkreśla Rafał Sawicki z GSC Yachting.

Zasady pozostają bez zmian, uczestniczące zespoły zostały podzielone na dwie grupy, a rywalizacja w każdej rundzie rozciągnięta jest na dwa dni. W finale spotkają się najlepsze teamy obu grup, a zdobyte do tego momentu punkty nie będą się liczyły się w klasyfikacji końcowej. Dlatego też walka o zwycięstwo w całej Lidze potrwa do ostatniego wyścigu, ostatnich regat.

Zmagania rozpoczną się w sobotę 02 czerwca o godzinie 11:30, będzie można obserwować je na końcu sopockiego mola oraz z falochronu mariny.

Biznes Liga Żeglarska daje możliwość uczestnictwa w wysokiej klasy, profesjonalnych wyścigach regatowych pomiędzy reprezentantami rozmaitych biznesów, prowadzonych pod okiem czołówki polskich żeglarzy sportowych. Załogi, poza praktyczną możliwością doskonalenia swoich umiejętności, rywalizują w widowiskowej formule wyścigów przy sopockim molo, które jest najbardziej dogodnym miejscem do kibicowania takim zmaganiom w Polsce. Każdy uczestnik może nauczyć się taktyki walki z przeciwnikiem, trymowania żagli oraz technik prowadzenia jachtu. Projekt jest skierowany do biznesu – jako narzędzie do aktywizowania własnych pracowników i budowania atmosfery pracy zespołowej lub jako metoda budowania relacji z klientami w niebanalnym formacie. Cykliczne regaty prowadzone są na jednakowych, wyczynowych jachtach sportowych Delphia 24 OneDesign. Wyścigi odbywają się w odstępach dwutygodniowych. Zespoły składają się z 4-6 osób – jako załogi firmowe. Czas spędzony na wodzie w oprawie prawdziwych wyścigów sportowych gwarantuje ogrom zdrowych emocji.

Partnerami Głównymi projektu są Olivia Business Centre oraz Galeria Handlowa Klif Gdynia, Partnerami są: D.A.D Sportswear, STBU Brokerzy Ubezpieczeniowi, Sanhaus Apartments, Delphia Yachts, Promarina Sopot, Kąpielisko Morskie Sopot, Restauracja White Marlin, Restauracja Meridian, Henkel, Prosseco Mionetto oraz  Magazyn W Ślizgu!, Prestiż Magazyn Trójmiejski oraz Magazyn Żagle.

Szczegóły projektu można znaleźć na www.biznesligazeglarska.pl a bieżące relacje, zdjęcia i video z regat można znaleźć na profilu facebook: https://www.facebook.com/gscyachting

GRUPA I  - załogi:

 1. EUROCAST
 2. SAIL SERVICE
 3. SUNREEF YACHTS
 4. YACHT CLUB SOPOT
 5. W ŚLIZGU!

GRUPA II – OLIVIA BUSINESS CENTRE - załogi:

 1. ATENA
 2. D.A.D – INFORMER MED.
 3. EPAM
 4. NAUTIS – ARCHEO
 5. OLIVIA BUSINESS CENTRE
 6. SOSNOWSKI
GSC Yachting Yachting Clinic Yacht Club Sopot