Kalendarz imprez 23

Świetne warunki wietrzne podczas II rundy Biznes Ligi Żeglarskiej

poniedziałek, 17 czerwca 2019

II runda amatorskich regat firmowych Biznes Ligi Żeglarskiej odbyła się w miniony weekend na wodach wokół sopockiego molo. W dwóch grupach rywalizowało ponownie 11 załóg, a zwycięstwo odniosły odpowiednio załogi Erplast oraz Sosnowski.

Tym razem panowały idealne warunki wiatrowe. Zachodni kierunek, brak fali oraz wiatr o sile od 10 do 18 węzłów sprawiły, że rywalizacja była naprawdę widowiskowa. Nie zabrakło spektakularnych przechyłów, wywózek, a nawet akcji w stylu „człowiek za burtą”. Nie przeszkodziło to jednak walczącym załogom w świetnej zabawie i ostrej walce o jak najwyższe miejsca.

W grupie pierwszej pozycji lidera po pierwszych regatach broniła załoga Olivia Business Centre, w której barwach tym razem zabrakło Mateusza Kusznierewicza. Fakt ten wykorzystać chciały pozostałe załogi, które od samego początku rzuciły się do ataku. Już na sesji treningowej widać było, że w bardzo dobrej formie jest załoga Erplast i to właśnie ona nadawała ton rywalizacji w grupie pierwszej. Pozostałe załogi mogły spokojnie skupić się na walce o kolejne miejsca na podium. Dominacja załogi prowadzonej przez Marcina Rymera była tak duża, że meldowali się na pierwszym miejscu we wszystkich wyścigach. O drugie miejsce zaciętą walkę stoczyły załogi Eurocast, EPAM oraz Olivia. Przetasowania była bardzo duże, jachty na trasie często mijały się, dochodziło do sytuacji spornych i protestowych, ale zawsze zakończonych zgodnie z zasadą fair-play. Ostatecznie na drugim i trzecim miejscu z taką samą ilością punktów uplasowały się załogi EPAM i Eurocast. Zespół OBC musiał tym razem obejść się smakiem i ukończył zawody na czwarty miejscu. Piąta była załoga Simply Car, która nie ukrywała wielkiej radości z poprawy wyniku, a szósta rywalizację zakończyła Atena, co można uznać za sporą niespodziankę.

Wyniki BLŻ 2019 – Runda II – Grupa I

 1. Erplast
 2. Epam
 3. Eurocast
 4. Olivia Business Centre
 5. Simply Car
 6. Atena

Druga grupa ponownie zaczęła dzień regatowy od szkolenia w sali klubowej Yacht Club Sopot. Poza wykładem i video analizą treningu z dnia poprzedniego, uczestnicy spoglądali za okna i obserwowali rywalizację swoich koleżanek i kolegów z grupy pierwszej. „Napakowani” wiedzą żeglarze przenieśli się następnie do mariny a stamtąd na trasę regatową. Scenariusz w grupie drugiej był bardzo podobny. Rywalizację zdominowała załoga firmy Sosnowski, która tak jak konkurenci z pierwszej grupy, wygrała wszystkie sześć wyścigów. Niespodzianki natomiast były na kolejnych miejscach. Bardzo dobrze od pierwszego wyścigu żeglowała załoga StoGda Ship Design & Engineering debiutująca w Biznes Lidze Żeglarskiej. Równie skutecznie walczyły Apteki Gemini. To właśnie te dwie załogi rozdzieliły między sobą kolejne miejsca na podium – Apteki Gemini drugie, StoGda trzecie. Godne podkreślenia jest to, iż załogi te pływały w całkowicie nowych składach w stosunku do poprzedniej rundy. Czwarte miejsce wywalczyła zawsze uśmiechnięta załoga magazynu W Ślizgu!, a piąte zespół Bud-Invest, który w poprzedniej rundzie był drugi.

Wyniki BLŻ 2019 – Runda II – Grupa II

 1. Sosnowski
 2. Apteki Gemini
 3. StoGda
 4. W Ślizgu!
 5. Bud-Invest

Tabelę całej ligi można śledzić na naszej stronie w zakładce WYNIKI. Kolejna runda Biznes Ligi Żeglarskiej już za dwa tygodnie, tradycyjnie na wodach w pobliżu sopockiego molo.

Partnerami Głównymi projektu są Olivia Business Centre oraz EPAM, Partnerami są: D.A.D Sportswear, STBU Brokerzy Ubezpieczeniowi, Sanhaus Apartments Promarina Sopot, Kąpielisko Morskie Sopot, Henkel,&Co Polska, Freixenet oraz  Magazyn W Ślizgu!, Prestiż Magazyn Trójmiejski.

Szczegóły projektu można znaleźć na www.biznesligazeglarska.pl , a bieżące relacje, zdjęcia i video z regat można znaleźć na profilu facebook: https://www.facebook.com/gscyachting

 

GSC Yachting Yachting Clinic Yacht Club Sopot