Kalendarz imprez 21

I runda BLŻ 2019 - podsumowanie

poniedziałek, 3 czerwca 2019

Olivia Business Centre oraz firma Sosnowski zostały w swoich grupach pierwszymi zwycięzcami tegorocznej Biznes Ligi Żeglarskiej. Za nami I runda amatorskich regat firmowych.

Pierwsze tegoroczne spotkanie z Biznes Ligą Żeglarską rozciągnęło się na cały weekend. Już w piątkowy wieczór załogi uczestniczące w projekcie wzięły udział w nieoficjalnej inauguracji sopockiego sezonu żeglarskiego, czyli imprezie Sopot Wave. Organizatorzy z MS Group, czyli wydawcy magazynów Prestiż i W Ślizgu! zgromadzili blisko 500 osób, w większości miłośników żeglarstwa. Na głównej scenie imprezy zaprezentowane zostały wszystkie załogi uczestniczące w BLŻ.

W sobotę ligowcy przenieśli się już tam gdzie czują się najlepiej, czyli na wodę. Odbyły się dwie sesje treningowe, w której załogi zapoznawały się ze sprzętem i najważniejszymi manewrami na jachtach. Odbyły się również próbne wyścigi. Debiutujące załogi, na własnej skórze przekonały się, że żeglarstwo regatowe to nieco inna i trochę trudniejsza forma aktywności, aniżeli wodna rekreacja. Niemniej jednak wszystkie załogi radziły sobie bardzo dobrze i z dużym optymizmem szykowały się na główne regaty.

I runda Ligi została w całości przeprowadzona w niedzielę. Mimo nienajlepszej prognozy wiatrowej, od rana w Sopocie panowały wyśmienite warunki do żeglugi. Pierwsza grupa, po krótkim wstępie w sali klubowej YCS udała się do mariny i już o godzinie 10:00 pierwsze jachty opuszczały przystań. Od samego początku z bardzo dobrej strony pokazała się załoga Oliva Business Centre, której mentorem i załogantem jest Mateusz Kusznierewicz. Równie szybko żeglowały załogi Ateny, Erplast oraz EPAM. Nieco poniżej oczekiwań spisywał się Eurocast. Najwięcej problemów, ale zawsze branych z uśmiechem na twarzy, miała debiutująca w lidze załoga SimplyCar. Przetasowania między załogami trwały od pierwszego do ostatniego biegu, ale najrówniej w rywalizacji poradziła sobie załoga OBC i to ona zwyciężyła całe regaty grupy pierwszej. Tuż za nią uplasował się Erplast, a na najniższym stopniu podium stanęła  Atena. Po czterech godzinach spędzonych na wodzie załogi powróciły do sali klubowej, gdzie odbyło się podsumowanie i video analiza wyścigów, a także nagrodzono najlepsze załogi.

Wyniki BLŻ 2019 – Runda I – Grupa I

 1. Olivia Business Centre – 7 pkt.
 2. Erplast – 9 pkt.
 3. Atena – 11 pkt.
 4. Epam – 19 pkt.
 5. Eurocast – 24 pkt.
 6. SimplyCar – 29 pkt

 

W trakcie ostatnich wyścigów grupy pierwszej swoje szkolenie i przygotowanie do regat odbyła grupa II. Załogi sprawnie wymieniły się jachtami i już po godzinie 14:00 kolejni zawodnicy szykowali się na akwenie do regat. Niestety siła wiatru w drugiej części dnia bardzo osłabła i komisja sędziowska miała bardzo duże problemy z rozegraniem wyścigów. Wiatr nie przekraczał 6 węzłów, a to wymagało od załóg bardzo dużo skupienia i cierpliwość, a utrzymanie Delphii24 w ruchu było naprawdę dużym wyzwaniem. Takie warunki są preferencyjne dla doświadczonych załóg, które już wiele godzin spędziły na wodzie. Dlatego też od samego początku bardzo dobrze żeglowała załoga firmy Sosnowski, dla której jest to już czwarta edycja BLŻ. Po wygraniu pierwszych dwóch wyścigów wydawało się, że nikt nie jest w stanie zagrozić faworytom. Jednak w trzecim wyścigu doszło do sporego zamieszania na jednym ze znaków w wyniku czego liderzy musieli wykręcić karę, co w tych warunkach miało katastrofalne skutki. Do ataku przystąpiła załoga Bud-Invest, która w szybki sposób zniwelowała różnice punktowe i przed ostatnim decydującym wyścigiem zrównała się punktami z firmą Sosnowski.  Zadecydować miał wyścig czwarty. Wiatru było tyle co na lekarstwo, a skoro o lekach mowa to mocno rozkręciła się debiutująca w BLŻ załoga Apteki Gemini. Dwa ostatnie wyścigi to miejsca pierwsze i drugie, dzięki czemu zespół ten ukończył całe regaty na trzecim miejscu.  Bud – Invest, dla którego jest to również pierwsza edycja ligi,  w ostatnim wyścigu nie dał rady doświadczonym Sosnowskim i ostatecznie ukończył regaty na drugim miejscu. Tak więc pierwszymi liderami grupy drugiej został team Sosnowski. Tuż za podium znalazła się załoga W Ślizgu!, która nie ukrywała zawodu z miejsca czwartego. Na piątym regaty ukończyli nowicjusze z firmy StoGda Ship Design and Engineering, dla których były to pierwsze kursy na regatowych trasach.

Wyniki BLŻ 2019 – Runda I – Grupa II

 1. Sosnowski – 7 pkt.
 2. Bud-Invest – 10 pkt.
 3. Apteki Gemini – 11 pkt.
 4. W Ślizgu! – 12 pkt.
 5. Sto-Gda – 20 pkt.
 6. Przyjaciele GSC – DNC

 

Tabelę całej ligi można śledzić na naszej stronie w zakładce WYNIKI. Kolejna runda Biznes Ligi Żeglarskiej już za dwa tygodnie, tradycyjnie na wodach w pobliżu sopockiego molo.

Partnerami Głównymi projektu są Olivia Business Centre oraz EPAM, Partnerami są: D.A.D Sportswear, STBU Brokerzy Ubezpieczeniowi, Sanhaus Apartments, Promarina Sopot, Kąpielisko Morskie Sopot, Henkel,&Co Polska, Freixenet oraz  Magazyn W Ślizgu!, Prestiż Magazyn Trójmiejski.

Szczegóły projektu można znaleźć na www.biznesligazeglarska.pl , a bieżące relacje, zdjęcia i video z regat można znaleźć na profilu facebook: https://www.facebook.com/gscyachting

 

GSC Yachting Yachting Clinic Yacht Club Sopot