Kalendarz imprez 23

Faworyci wygrywają w III rundzie. GlobeSailor nowym partnerem Ligi.

poniedziałek, 1 lipca 2019

W niedzielę 30 czerwca rozegrana została trzecia, ostatnia przed przerwą wakacyjną, runda Biznes Ligi Żeglarskiej. W wyśmienitych warunkach pogodowych w rywalizacji wzięło udział jedenaście zespołów podzielonych na dwie grupy. Najlepszymi załogami okazali się przedstawiciele firm Atena oraz Sosnowski. Do grona partnerów Ligi dołączyła firma GlobeSailor, która ufundowała nagrodę główną dla zwycięzców całej rywalizacji.

Organizatorzy Ligi już przed weekendem zacierali ręce patrząc na prognozy pogody. Ponad 30 stopni temperatury, a do tego średni wiatr z zachodu zapowiadały bardzo dobrą rywalizację. Podczas sobotnich treningów wiatr był nieco mocniejszy i porywisty, a załogi starały się go wykorzystać, aby dobrze przygotować się do niedzielnych wyścigów. Tematem przewodnim treningu były starty, tak więc zespoły miały okazję przećwiczyć ten chyba najważniejszy element wyścigu bardzo dokładnie. Nie obyło się bez drobnych kolizji i uszkodzeń sprzętu, ale na szczęście nie na tyle poważnych aby wyeliminować jachty z dalszej żeglugi.

W niedzielę od rana wiatr jednak nie chciał dostosować się do prognozy i był nieco kapryśny. Pierwsza na wodzie pojawiła się grupa I pod patronatem Olivia Business Centre. Komisja sędziowska ustawiła trasę i o wyznaczonym czasie rozpoczęła procedurę startową, jednak na minutę przed startem wiatr nagle ucichł i obrócił się o 180 stopni. Wyścig odroczono, szybko przestawiono trasę i z kilku minutowym opóźnieniem można było ponownie ruszać z rywalizacją. Taka sytuacja miała się powtórzyć tego dnia jeszcze raz.

Od pierwszego wyścigu swoją wielką ochotę na wygraną pokazała załoga firmy Atena. Zawodnicy byli bardzo zmotywowani, zwłaszcza że zespół ten poniósł dość duże straty w poprzednich dwóch rundach i aby myśleć o awansie do złotego finału potrzebne było zwycięstwo. Jak zwykle mocna była ekipa Olivia Business Centre ponownie w składzie z Mateuszem Kusznierewiczem, świeżo upieczonym mistrzem świata w klasie Star. Tradycyjnie dobrze żeglowała również ekipa Erplast. To między tymi trzema załogami rozegrała się walka o zwycięstwo i rozdział miejsc na podium.  O pozostałe miejsca dzielnie walczyły załogi Eurocast, EPAM i Simply Car od czasu do czasu mieszając szyki liderującej trójce. Ostatecznie minimalne zwycięstwo, bo tylko jednym punktem odniosła załoga Ateny wyprzedzając Olivię i Erplast.

Wyniki BLŻ 2019 – Runda III – Grupa I

1. Atena

2. Olivia Business Centre

3. Erplast

4. Eurocast

5. Epam

6. Simply Car

 

 

W drugiej grupie warunki były już idealne. Wiatr ustabilizował się z kierunku południowo-zachodniego co sprawiło, że organizatorzy bez żadnego problemu przeprowadzili komplet wyścigów. Na linii startu gościliśmy nową załogę pod szyldem Przyjaciele GSC Yachting złożoną z samych pań. To właśnie dziewczyny przygotowujące się do startów w Polskiej Lidze Żeglarskiej wiodły prym na początku rywalizacji. Jednak falstart w jednym z wyścigów sprawił, że wkradły się nerwy i do końca regat nie było pewne kto zostanie zwycięzcą. Jak zwykle w tej grupie bardzo dobrze żeglowała załoga firmy Sosnowski. I to właśnie rodzinny zespół poczuł zew krwi i wykorzystując błędy załogi kobiecej wygrał kilka wyścigów. Do ostatniego momentu nie było wiadomo kto wygra regaty. Spływając do portu załogi nie były pewne kto odbierze statuetkę z numerem jeden. Ostatecznie na najwyższym stopniu podium stanął zespół Sosnowski będąc na remisie punktowym z Przyjaciółmi GSC, z taką samą ilością pierwszych miejsc, ale z większą ilością miejsc drugich.  Dziewczyny ostatecznie musiały obejść się smakiem, ale statuetka za II miejsce również je bardzo ucieszyła. Na trzecim miejscu, żeglując bardzo równo przez całe regaty, ale jednak nie nawiązując walki z pierwszą dwójką uplasowała się załoga Apteki Gemini. To już kolejne podium tego debiutującego w Lidze zespołu. Również równo i stabilnie było na kolejnych miejscach, na których odpowiednio uplasowały się zespoły Sto-Gda i Bud-Invest. Tym razem w rywalizacji zabrakło załogi magazynu W Ślizgu!

Wyniki BLŻ 2019 – Runda III – Grupa II

1. Sosnowski

2. Przyjaciele GSC Yachting

3. Apteki Gemini

4. Sto-Gda

5. Bud-Invest

 

 

Tabelę całej ligi można śledzić na naszej stronie w zakładce WYNIKI.

Była to ostatnia przed przerwą wakacyjną runda Biznes Ligi Żeglarskiej. Zespoły na wodach przy sopockim molo spotkają się ponownie dopiero na początku września kiedy to odbędą się decydujące o awansie do finałów rundy IV i V. Aby osłodzić i skrócić oczekiwanie na kolejną rywalizację śpieszmy z informacją, iż partnerem Ligi została firma GlobeSailor (https://www.globesailor.pl) specjalizująca się w czarterach jachtów na całym świecie. Nasz nowy partner ufundował nagrodę główną dla zwycięzcy BLŻ w postaci czarteru jachtu w Chorwacji. Jest więc o co się bić

 

 

Partnerami Głównymi projektu są Olivia Business Centre oraz EPAM, Partnerami są: GlobeSailor, D.A.D Sportswear, STBU Brokerzy Ubezpieczeniowi, Sanhaus Apartments Promarina Sopot, Kąpielisko Morskie Sopot, Henkel,&Co Polska, Freixenet oraz  Magazyn W Ślizgu!, Prestiż Magazyn Trójmiejski.

Szczegóły projektu można znaleźć na www.biznesligazeglarska.pl , a bieżące relacje, zdjęcia i video z regat można znaleźć na profilu facebook: https://www.facebook.com/gscyachting

 

GSC Yachting Yachting Clinic Yacht Club Sopot